Bez względu na twoje bieżące potrzeby gotówkowe, bankomat zawsze będzie miał swoje ograniczenia. Te limity dotyczą maksymalnej kwoty pieniędzy, którą jesteś w stanie wypłacić. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są te limity i dlaczego są wprowadzane.

Maksymalna kwota wypłaty z bankomatów w Niemczech

Zazwyczaj z bankomatu można pobrać od 1000 do 4000 euro tygodniowo. Niestety, nie jest możliwe zwiększenie tych limitów, ponieważ większość banków nie przechowuje tak dużych ilości gotówki, szczególnie w bankomatach, które mają swoje własne ograniczenia pojemnościowe. Limit dla wypłat gotówki przy kasie wynosi zwykle 200 euro.

Jeśli chcesz wypłacić kwoty przekraczające 10 000 euro, a czasami nawet powyżej 5000 euro, musisz być gotów na czekanie od dwóch do trzech dni roboczych.

Ograniczenia na wypłaty z bankomatów w Niemczech dla różnych banków

Każda instytucja bankowa ustala własne limity i decyduje o ich maksymalnej wysokości. Informacje o limitach dla Twojego konta są dostępne w bankowości online lub można uzyskać je poprzez skonsultowanie się z pracownikiem działu obsługi klienta.

Volks-/ Raiffeisenbank

Dla klientów Volks-/ Raiffeisenbank dostępna jest możliwość wypłaty z bankomatu do 10 000 euro tygodniowo, w zależności od pojemności konkretnego urządzenia. Dzienna kwota wypłat z bankomatu zależy od ustalonych limitów w oddziale banku (mniejsze oddziały mają znacznie niższe limity). Aktualnie maksymalny dzienny limit wynosi około 1000 euro.

Sparkasse i Commerzbank

Posiadacze kont w Sparkasse i Commerzbank mogą wypłacić do 1000 euro dziennie i maksymalnie 8000 lub 10000 euro tygodniowo.